Wybierz profil firmy Owoce Sadzonki
PolskiAngielskiRosyjski

Agronom Berries Group

Zienki 14, 21-230 Sosnowica, tel. 509 568 644
zienki@agronom.com.pl

Na skróty
Znajdź nas na:

ALLEGRO

Pochodzenie rośliny - Holandia, Fresh Forward

Charakterystyka rośliny - Odmianę charakteryzuje dość silny wzrost. Należy to uwzględnić planując nawożenie azotowe (na podstawie przeprowadzonych do tej pory testów wynika, że powinno ono być o około 20% niższe w porównianiu z innymi wczesnymi odmianami). Roślina jest mało wrażliwa na choroby powodowane przez grzyb Phytophtora Cactorum, Wertycyliozę oraz Mączniaka. Sprawia to, że Allegro doskonale poradzi sobie na stanowiskach bezpośrednio po truskawce bądź też na glebach wykazujących zmęczenie. Kwiatostany dorastają do powierzchni liści co chroni kwiaty przed przymrozkami. Duża ilość pyłku sprawia, że kwiaty są bardzo atrakcyjne dla owadów zapylających, dzięki czemu owoce rzadko ulegają deformacji. 

Termin owocowania - Okres owocowania przypada na ten sam okres co odmiana Clery. Kwitnienie rozpoczynamy kilka dni po odmianie Clery, jednak jest to rekompensowane poprzez bardzo szybki rozwój i dojrzewanie owoców. Owoce są dobrze wyeksponowane poza przewem, co wyraźnie poprawia wydajność zbioru. Plon jest ok 20% wyższy o odmiany Clery, owoce są również nieznacznie większe i bardziej wyrównane przez cały okres zbiorów. 

Charakterystyka owoców - Owoce są bardzo atrakcyjne, błyszczące, o skórce barwy jasno czerwonej. Są wyrównane, kształt lekko stożkowaty. Brix na poziomie 90 sprawia, że są bardzo smaczne i aromatyczne. Twarda i elastyczna skórka sprawia, że są dość odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Odmiana Allegro jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza, że bez posiadania licencji niedozwolone jest jej rozmnażanie (również na użytek własny), przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994r.  w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 - 0030).

 

Zdjęcia
ALLEGRO
ALLEGRO
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij