Wybierz profil firmy Owoce Sadzonki
PolskiAngielskiRosyjski

Agronom Berries Group

Zienki 14, 21-230 Sosnowica, tel. 509 568 644
zienki@agronom.com.pl

Na skróty
Znajdź nas na:

Benefis

Opis wdrożenia:

Odmiana ‘Benefis’ została wpisana do Krajowego Rejestru Odmian COBORU w dniu 16.02.2006 roku. Wyhodowano ją w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Brzeznej.

Opis morfologiczny:

Owocuje na dwuletnich pędach w średnio późnym terminie. Wzrost roślin jest silny. Pędy są bez kolców, sztywne, łukowato wygięte u wierzchołka. Dwuletnie pędy wydają silne, długie pędy owoconośne o bardzo dużym potencjale owocowania. Owoce są duże, stożkowate, ciemno czerwone z niewielkim nalotem, zwarte. Odmiana jest mało podatna na przemarzanie. Jest też słabo porażana przez choroby powodujące zamieranie pędów i gnicie owoców.

Inne właściwości:

Odmiana Benefis może być  przydatna w produkcji deserowych owoców ze względu na wysoką plenność oraz wielkość owoców. Ze względu na późniejszy termin dojrzewania owoców może być wykorzystania do wydłużenia podaży owoców odmian malin owocujących na dwuletnich pędach. Wysoka zawartość związków biologicznie czynnych w owocach, a zwłaszcza antocyjanów wskazuje na przydatność tej odmiany w sektorze przemysłowym. Owoce nadają się również do mrożenia. Mogą być zbierane maszynowo.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij