Wybierz profil firmy Owoce Sadzonki
PolskiAngielskiRosyjski

Agronom Berries Group

Zienki 14, 21-230 Sosnowica, tel. 509 568 644
zienki@agronom.com.pl

Na skróty
Znajdź nas na:

Florence

SMAK
PLENNOŚĆ
WIELKOŚĆ OWOCÓW
TRWAŁOŚĆ
HODOWCA NIAB EMR, UK
PORA DOJRZEWANIA +10 (0=Elsanta)

 

 

  • Pochodzenie

Odmiana angielska, wprowadzona do uprawy w roku 1987

  • Opis rośliny

Rośliny wyrównane, charakteryzują się silnym wzrostem, dlatego gęstość jej sadzenia powinna być mniejsza niż w przypadku odmiany Elsanta. Pokrój rośliny jest wzniesiony, liście ciemno zielone, błyszczące
 

  • Opis owoców

Owoce mają regularny, stożkowaty kształt, duże, przeważnie matowe, barwy ciemno czerwonej, odmiana bardzo plenna, doskonale znosi transport

  • Pora dojrzewania

Odmiana późna, dojrzewa około 6-10 dni po Elsancie

  • Zdrowotność

Florence jest mało podatny na mączniaka i inne choroby liści, także na choroby systemu korzeniowego. Owoce rzadko porażane przez szarą pleśń, średnio wytrzymałe na mróz. Odmiana praktycznie nie zasiedlana przez przędziorki i roztocza!!!

  • Przydatność odmiany

Znakomita odmiana deserowa, polecana do upraw proekologicznych, owoce cenione przez konsumentów. Lider wśród odmian późnych. Dzięki małej podatność na większość chorób polecana dla działkowiczów.

  • Odmiana Florence jest chroniona wspólnotowym prawem do ochrony odmian roślin, co oznacza że bez posiadania licencji udzielonej przez Spółkę Meiosis Limited z siedzibą (Bradbourne House, Stable Block, East Malling, Kent, ME19 6DZ, Wielka Brytania)  niedozwolone jest  jej rozmnażanie, przygotowanie do rozmnażania, oferowanie do sprzedaży, sprzedaż, eksport do Wspólnoty, import do Wspólnoty, przechowywanie dla każdego z celów wskazanych powyżej. Naruszenie zaś tego prawa spowoduje odpowiedzialność odszkodowawczą  sprawcy takiego naruszenia względem hodowcy tej odmiany (NIAB EMR z siedzibą w Wielkiej Brytanii) na podstawie art. 94 i n. rozporządzenia Rady WE Nr 2100/1994 z dnia 27 lipca 1994 r. w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin (Dziennik Urzędowy L 227, 01/09/1994 P. 0001 – 0030).

Zdjęcia
Florence
Florence
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij