Wybierz profil firmy Owoce Sadzonki
PolskiAngielskiRosyjski

Agronom Berries Group

Zienki 14, 21-230 Sosnowica, tel. 509 568 644
zienki@agronom.com.pl

Na skróty
Znajdź nas na:

Laszka

Opis wdrożenia:

Odmiana ‘Laszka’ została wpisana do Krajowego Rejestru Odmian COBORU w dniu 16.02.2006 roku. Wyhodowano ją w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Brzeznej.

Opis morfologiczny:

Wzrost roślin jest średnio silny, pędy sztywne, łukowato wygięte u wierzchołka. Kolce są liczne, lecz małe, mało agresywne. Dwuletnie pędy wydają dużą ilość pędów owoconośnych średniej długości. Owoce są duże lub bardzo duże, wydłużone, żywo czerwone z niewielkim omszeniem, smaczne. Odmiana jest mało podatna na przemarzanie pędów, lecz niekiedy uszkodzeniu ulega część pąków. Charakteryzuje się małą podatnością na zamieranie pędów i gnicie owoców.

Termin owocowania:

letni, wczesny (czerwiec/lipiec)

Inne właściwości:

Owoce wykazują długi okres trwałości pozbiorczej, są też mało podatne na uszkodzenia w czasie transportu. Odmiana polecana do uprawy amatorskiej i towarowej z deserowym przeznaczeniem owoców.

Zdjęcia
Laszka
Laszka
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij