Wybierz profil firmy Owoce Sadzonki
PolskiAngielskiRosyjski

Agronom Berries Group

Zienki 14, 21-230 Sosnowica, tel. 509 568 644
zienki@agronom.com.pl

Na skróty
Znajdź nas na:

Rumba

Rumba jest wczesną odmianą wyróżniającą się pięknymi, lśniącymi owocami. Połysk na owocach utrzymuje się nawet po kilku dniach przechowywania. Odmiana odporna na przemarzanie, doskonale sprawdza się w uprawie polowej jako alternatywa dla Honeoye’a. Z powodzeniem może być również uprawiana w obiektach tunelowych.

Wczesny termin, dobrze wyeksponowane owoce

Rumba owocuje w podobnym czasie jak Honeoye. Kwiatostany z 5-6 kwiatami dorastają do powierzchni liści co chroni je przed wiosennymi przymrozkami. Liście duże, ciemnozielone, mało podatne na choroby. Z uwagi na dużą ilość pyłku na pręcikach kwiaty są bardzo atrakcyjne dla owadów zapylających przez co owoce rzadko ulegają deformacji. Rumba owocuje długo i jednolicie, bez wyraźnych szczytów produkcyjnych obserwowanych u innych odmian. Pokrój rośliny jest dość kompaktowy, a jednocześnie otwarty dzięki czemu owoce są dobrze wyeksponowane na krzaku co wpływa na łatwość i szybkość zbioru.

 

Rewelacyjna jakość owoców

Owoce są żywo czerwone z dużym połyskiem. Są bardzo soczyste i smaczne. Przez cały okres zbiorów owoce są duże, średnia ich masa wynosi 21g. Wszystkie te cechy sprawiają, że Rumba jest jedną z najbardziej atrakcyjnych odmian wczesnych na rynku.

 

Małe ryzyko chorób

Rumba jest odmianą dość odporną na większość chorób. Podczas gdy Honeoye wykazuje dość dużą wrażliwość na skórzastą zgniliznę czy wertycyliozę, Rumba jest rzadko atakowana przez te choroby. Wykazuje również dość dobrą odporność na mączniaka. Jak większość odmian wymaga prewencyjnej ochrony przed szarą pleśnią jest jednak dużo mniej na nią wrażliwa niż na przykład odmiana Clery.

Zdjęcia
Agronom
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij